MFK Szinna
1:6
(1:2)
MFK Szinna - DAC 1904
Szlovák Kupa - Slovnaft Cup, 4.forduló • sze 25.10.2023, 14:30 • Štadión MFK Snina
Gólok: 1. Costa 1:0 , 34. Čermák 1:1 , 40. Risvanis 1:2 , 48. Goure 1:3 , 53. Čermák 1:4 , 62. Goure 1:5 , 71. Barišić 1:6
90
Sima győzelmet aratva továbbjutottunk a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe. A következő ellenfelünk neve még nem ismert, a hivatalos játéknak azonban már igen: november 8. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Hajrá DAC!
90
Kis híján meglett a hetedik gólunk, is: Niarchos passzát Barišić küldi meg kapura, ám az egyik sárga-mezes a gólvonalon állva útját állja a labdának. Ez a mérkőzés utolsó momentuma, a játékvezető ugyanis hosszabbítás nélkül lefújja a meccset.
89
Egy emberes lövés Piliartól a vinkli felé, Popović viszont lehúzza a labdát, mielőtt az megrezgetné a hálónkat.
88
Romero áll közel a gólszerzéshez, de a csereként beállt hazai kapus, Lojka kiváló reflexszel ér bele a labdába.
87
Krdila akasztja el Brunettit. Jön egy kapu elé ívelhető szabadrúgás, melyet Vitális teker a 16-osba, de kifejelik.
85
Barišićot állítja meg lesen a partjelző.
82
Újabb hazai szabadrúgás után ide-oda pattog a labda az ötösben, még a felső lecet ís érinti, de szerencsére nem halad át a gólvonalon. Ez volt a legnagyobb lehetősége a hazai együttesnek a második gól megszerzésére.
80
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Herc, bejön Redzic.
78
Közvetlen szabadrúgást rúg a Szinna. A labda elkanyarodik a sorfal mellett, de Popović jó helyen várja a labdát. Nincs meg a második hazai találat.
71
Dimun fejeli biztonságos területre a labdát egy szöglet után.
70
20 perc van még hátra a találkozóból. A továbbjutásunk nem forog veszélyben, de gólarányt még javíthatunk.
68
lemegy Costa, bejön Švajka.
66
Támadást vezet a Szinna, melynek végén Vinicius próbálja meg eltalálni Popović kapuját. A hosszúra céloz, de a labda 2-3 méterrel mellé száll.
64
lemegy Čermák, bejön Vitális,
lemegy Trusa, bejön Niarchos,
lemegy Andzouana, bejön Pinto.
62
Herc ugratja ki remek ütemben Trusát, aki egészen a kapuig nyargal a labdával, hogy a támadás végén megszerezze ötödik gólunkat is – 1:5
62
Gólszerző TRUSA.
58
lemegy Zapata, bejön Mateus,
lemegy Lajtár, bejön Lojka.
57
A második félidőt ennél nem is kezdhettük volna jobba. Már három góllal vezetünk és ellenőrzésünk alatt tartjuk a játékot.
52
Sárga lap a csapatnak MFK Snina (Erickson).
48
Nem volt annyira gyors, mint az első félidőbeli kapott gól, de ez legyen a legnagyobb problémánk... Trusa szép támadását végül Goure sarokkal teszi a kapuba – 1:3
48
Gólszerző GOURE.
46
45+1
45+1
Herc erőtlen fejesét öleli magához Lajtár, s ezzel véget is ér az első félidő.
45
Brunettit vicceli meg a csúszós talaj, de szerencsére messzebb áll tőle a csatár, így a brazilunk korrigálni tud, és előrevígja a labdát.
40
Átvesszük a vezetést. A szabálytalanságért kirótt pontrúgás után Risvanis fejel a kapuba – 1:2
40
Gólszerző RISVANIS.
39
Sárga lap a csapatnak MFK Snina (Zapata).
36
Erickson veszélyes lövése száll el a kapunk előtt.
34
Egyenlítünk! Romero beadását Goure fejeli kapura, ezt még bravúrral hárítja Lajtár kapus, de érkezik Čermák, aki már nem kegyelmez, és megszerzi az egyenlítő találatot – 1:1
34
31
Az ötösünkig jutnak most, ott viszont már Popović az úr, a lelátóról így is jár a taps az igyekezetért.
30
Kijön a szorításból a Szinna. "My chceme gól", vagyis "Gólt akarunk!" – skandálják a fiatal szurkolók.
28
Andzouna elrobog a jobb szélen, mint a gyorsvonat, senki sem tudja megállítani, a beadás viszont lecsúszik a lábáról.
27
Hetedik szögletünket is elvégeztük, Herc csavart középre, sajnos rossz helyre, a szinnai Vinicius fejére.
26
Jön a center középre Dimuntól, de a Gourenál egy fejjel magasabb Dický elfejeli csatárunk elől a labdát.
23
Magasan feltolt védelemmel játszunk, még belső védőink is a támadóharmadban mozognak.
22
Trusa lágyan ível az ötösbe, a mindössze 19 éves kapus. Lajtár jól mozdul ki, és megszerzi a labdát.
20
Sikerül nyomás alá helyeznünk a kaput, a támadásnak Čermák lövése vet véget, aki 3 méterrel fölé céloz.
19
Goure lövését blokkolja a védelem.
17
Szöglet után Čermák tűzi kapura, bombájába a hazai kapitány, Dický teszi bele a fejét, így nincs meg az egyenlítés.
15
A pálya talaja sok pontatlanságot szül, gólhelyzetet azonban keveset.
12
Egy beadás blokkolásánál megsérül az egyik hazai játékos. Ápolni kell.
9
A szinnaiakat egy iskolásokból álló lelekes fanclub buzdítja a pálya széléről, de a lelátó is csordultig megtelt nézőkkel.
7
Risvanis becsúszva szereli a 17-es számú Košudát. A sáros talajon mindkét játékos mintegy két métert csúszott, de a labda végül a miénk lett.
5
Nagyon mély a pálya talaja, igazi sárdagasztásra számíthatunk. Egész délelőtt esett az eső Kelet-Szlovákiában.
3
Két szögletet is elvégzünk egymás után, mindkettőt levédekezi a hazai csapat.
2
Ezt nem így terveztük... Középkezdés után rögtön támadást indít a Szinna, a labdát pedig Costa rúgja be a kapuba – 1:0
1
A Snina csapata gólt szerzett!
Gólszerző COSTA.
1
Új idegenbeli mezünkben játszunk ma, a hazaiak sárga-feketében.
A Slovnaft Cup versenykiírása alapján egészen a negyeddöntőkig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen eredmény esetén nincs hosszabbítás, rögtön tizenegyespárbaj következik.
A Slovnaft Cup 4. furdulójában lépünk ma pályára a kelet-szlovákiai MFK Szinna ellen, amely a III. ligában rúgja a bőrt. Tartsanak velünk hamarosan kezdődő élő szöveges közvetítésünk követésével.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30-kor kezdődik.